El Jem, Kairouan

Pokud trávíte dovolenou v Mahdii, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu nejvýznamnější památky Tuniska – koloseum v El Jem.

Koloseum

Koloseum v El Jem se nachazí v úplném středu města. Toto koloseum je třetí největší na světě a druhé největší, které se vůbec zachovalo.

Římané jej vystavěli v letech 230-238 a sloužilo pro více jak 35 tisíc diváků. Tato stavba však nikdy nebyla zcela dokončena. V 17. století bylo koloseum značně poškozeno, kvůli nepokojům, které v zemi vypukly. Nejvíce se dochovala jižní část stavby. Zajímavostí je, že právě v tomto koloseu se natáčel historický film Gladiátor. Koloseum má celkově 4 patra a jedno patro podzemní. Do všech částí se můžete zajít bez problémů podívat. Díky zachovalosti a vynikající akustice se zde pravidleně konají nejrůznější akce a hudební vystoupení. V současné době je koloseum i s amfiteátrem zapsáno do světového dědictví UNESCO.

Za shlédnutí stojí také historické město Kairouan. Nejedná se pouze o obyčejné město, ale je to především náboženské centrum. Je to totiž čtvrté svaté město muslimského světa. Město bylo založeno arabskými obyvateli někdy v 7. stoletím. Původně se mělo stát arabským protikladem svatého Kartága, které v minulosti patřilo pod byzantskou nadvládu.

Pokud už budete v Kairouanu, je zde několik památek, které určitě musíte vidět. Opravdu nádherným skvostem města je Velká mešita s velkým množstvím sloupů. Nedaleko této mešity se nachází léčivá studna Barbuta. Můžete zde vidět velblouda, který pohání zařízení na čerpání vody. Za malý finanční obnos si s ním můžete také udělat fotografii na památku. Kousek od města se můžete seznámit s jeho historií v Muzeu Raqqada. Za shlédnutí určitě stojí také sbírka mincí a hrnčířských výrobků z doby aghlabidů.


Last Minute zájezdy

Aktuální nabídka Last Minute zájezdů do destinace Mahdia.

 
 

One Resort El Mansour

Lokalita: Mahdia
Termín: 7.6.-14.6.2019
Počet dnů: 8
Počet hvězdiček: 4
Hodnocení hotelu:
Stravování: All Inclusive
Cena: 14390 Kč

Topkapi Beach

Lokalita: Mahdia
Termín: 16.6.-23.6.2019
Počet dnů: 8
Počet hvězdiček: 3
Hodnocení hotelu: 7
Stravování: All Inclusive
Cena: 12690 Kč

Iberostar Royal El Man ...

Lokalita: Mahdia
Termín: 12.7.-20.7.2019
Počet dnů: 9
Počet hvězdiček: 5
Hodnocení hotelu: 9.1
Stravování: All Inclusive
Cena: 24790 Kč

Primasol El Mehdi

Lokalita: Mahdia
Termín: 14.7.-24.7.2019
Počet dnů: 11
Počet hvězdiček: 4
Hodnocení hotelu: 8.5
Stravování: Ultra All inclusive
Cena: 23690 Kč

El Borj

Lokalita: Mahdia
Termín: 21.7.-4.8.2019
Počet dnů: 15
Počet hvězdiček: 3.5
Hodnocení hotelu: 8
Stravování: All Inclusive
Cena: 27390 Kč