Monastir

Pokud si budete chtít udělat na své dovolené zajímavý výlet, rozhodně musíte navštívit nedaleký Monastir.

Monastir

Ten se rozprostírá v centrální části Tuniska. Jedná se o jedno z nejnavštěvovanějších míst Tunisu - ročně sem zavítá několik tisíc turistů z celého světa. I přes veškerý turistický ruch je Monastir normálním tuniským městem s běžným životem.

Monastir je nádherné přístavní městečko s bohatou historií. Turisté toto letovisko navštěvují především za účelem odpočinku. Relaxovat mohou například na krásné písčité pláži a osvěžit se v krásném azurovém moři. Pokud vás již nebude bavit lenošení na pláži, můžete se jít podívat na místní památky.

Nejstarší z památek je Ribat. Jedná se o klášter, který byl postaven na konci 8. století. V pozdějších letech, zhruba v 9. století, byl tento klášter opevněn proti vpádu křižáků, a vznikla tak jedna z největších vojenských staveb islámského Tuniska.

Za návštěvu rozhodně stojí také místní mauzoleum prvního tuniského prezidenta Habiba Bourguiby. Samotné mauzoleum je velice pěkná stavba, která rozhodně stojí za shlédnutí. Podívat se můžete i na velký lustr, který se nachází v hlavní kopuli. Ten je totiž výtvorem českých sklenářů. Vyberte si z nabídky zájezdů do Mahdie!

Stejně jako většina starých tuniských měst, i Monastrir má nádhernou medinu. Medina je něco jako staré město nebo historické muzeum. Naleznete zde tradiční úzké uličky, malé obchůdky a tržiště a mnoho dalších zajímavostí. Jednou z nich je například skutečnost, že se právě v Monastiru natáčel první film z původní trilogie o Indiana Jonesovi či seriál Ježíš Nazaretský.

Monastir je opravdu krásným městem. Lidé, kteří zde již byli na dovolené, se sem velice rádi vracejí a obdivují místní památky, kulturu i tradice.


Last Minute zájezdy

Aktuální nabídka Last Minute zájezdů do destinace Mahdia.

 
 

Hotel Sorea Trigan: Re ...

Lokalita: Vysoké Tatry
Termín: 1.11.-7.11.2020
Počet dnů: 7
Počet hvězdiček: 3
Hodnocení hotelu: 4.4
Stravování: Polopenze
Cena: 11520 Kč

Arenas Doradas

Lokalita: Varadero
Termín: 31.10.-8.11.2020
Počet dnů: 9
Počet hvězdiček: 4
Hodnocení hotelu: 4
Stravování: All Inclusive
Cena: 37981 Kč

Mahdia Palace

Lokalita: Mahdia
Termín: 3.11.-8.11.2020
Počet dnů: 6
Počet hvězdiček: 5
Hodnocení hotelu: 4.2
Stravování: All Inclusive
Cena: 14490 Kč

Hotel Branisko

Lokalita: Vysoké Tatry
Termín: 9.11.-12.11.2020
Počet dnů: 4
Počet hvězdiček: 3
Hodnocení hotelu:
Stravování: Plná penze
Cena: 4743 Kč

Ocean Blue & Sand

Lokalita: Punta Cana
Termín: 5.12.-13.12.2020
Počet dnů: 9
Počet hvězdiček: 5
Hodnocení hotelu: 4.2
Stravování: All Inclusive
Cena: 37630 Kč